Zdecydowana większość dzieci reaguje, gdy rodzic musi zostać wysłany na międzynarodową misję Sił Zbrojnych, a nienormalne byłoby również nie tęsknić za matką lub ojcem. Fundacja dla służ mundurowych zebrała wiele dobrych wskazówek na temat tego, w jaki sposób Wy, jako rodzice, możecie wspierać swoje dziecko w okresie oddelegowania – niezależnie od tego, czy to Wy macie zostać oddelegowani, czy tylko jest zagrożenie bezpieczeństwa państwa.
Rady pochodzą od innych rodzin z dziećmi, które same były w takiej sytuacji i które zdobyły pewne doświadczenia, którymi chcą się podzielić. Fundacja dla służ mundurowych wie z doświadczenia, że dobrym pomysłem może być przygotowanie się i zajęcie aktywnego stanowiska w sprawie tego, co robisz i dlaczego rodzice są ekspertami w sprawie konkretnego dziecka i wiedzą, co jest najlepsze w Twojej rodzinie. Dlatego też celem tego przewodnika nie jest to, abyś próbował skopiować wszystkie środki lub stres podczas wszystkich przygotowań, które „powinieneś” zrobić lub porozmawiać, które „powinieneś” podjąć, ale raczej szukanie inspiracji u niektórych innych rodzin z dzieci, które doświadczyły jednej lub więcej transmisji.
Kiedy powiedzieć dziecku o oddelegowanie na misję
Zastanów się, kiedy powinieneś powiedzieć dziecku o oddelegowaniu na misję. Okres oczekiwania jest często najtrudniejszy dla dziecka, dlatego nie przedłużaj go, niż to konieczne. Zawsze będzie to indywidualna ocena tego, ile czasu dziecko potrzebuje na przygotowania. Fundacja dla służb mundurowych zaleca, by wziąć także pod uwagę moment w odniesieniu do rocznic – nie ma powodu psuć Świąt, jeśli informacja o misji może poczekać jeszcze kilka dni. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o oddelegowaniu Wielu rodziców pyta, jak pomóc dzieciom dobrze przejść przez okres oddelegowania. Fundacja dla służb mundurowych przygotowała kilka porad dla tych z Was, którzy stoją przed oddelegowaniem.
Czego oczekiwać od dzieci w wieku przedszkolnym?
Fundacja dla służb mundurowych zaleca, aby w przypadku dziecka w wieku żłobkowym lub przedszkolnym być spokojnym i cierpliwym wobec reakcji dziecka. Trzeba być jak najbardziej szczegółowym, a informacje mogą wymagać kilkukrotnego powtórzenia. Jeśli dziecko się zdenerwuje, pociesz je, ale nadal wyrażaj konkretnie. Fundacja dla dzieci mundurowych prowadziła wiele. doświadczeń, a w ich wyniku wie, że młodsze dzieci nie rozumieją pojęć takich jak „zawsze” czy „nigdy”. Zamiast tych słów należy powiedzieć dziecku ile dni będzie dziecko w przedszkolu, zanim żołnierz wróci do domu. Ważne jest, aby osoba udająca się na oddelegowanie powiedziała, że myśli o dziecku nawet jeśli nie jest z nim. Fundacja dla służb mundurowych proponuje by uzgodnić z dzieckiem, w jaki sposób możesz pozostać z nim w kontakcie podczas nieobecności.